poniedziałek , 18 marca 2024
Fot. Krzysztof Król /Gość Niedzielny

Obłóczyny i lektorat w Paradyżu

Pięciu alumnów Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego 21 lutego w Paradyżu otrzymało strój duchowny, a czterech z nich przyjęło także posługę lektoratu.

GALERIA ZDJĘĆ: TUTAJ

Uroczystej liturgii przewodniczył bp Paweł Socha:

Strój duchowny i posługę lektoratu otrzymali: Przemysław Smoleń z Kowar (diecezja legnicka), Michał Kowalewski z Międzyrzecza (parafia pw. św. Jana Chrzciciela), Kamil Maćków z Zielonej Góry (parafia pw. św. Alberta Chmielowskiego) i Jakub Błażyński z Niedoradza (parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Otyniu).

Tego dnia swoje obłóczyny miał również kl. Mateusz Caruk z parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp.

Niedziela Palmowa 2023

W Niedzielę Palmową, zwaną również Niedzielą Męki Pańskiej, w tym roku przypadającą 24 marca, rozpoczyna się Wielki …