Obraz św. Józefa w Bytomiu Odrzańskim

Obraz św. Józefa z sanktuarium w Kaliszu dotarł do Bytomia Odrzańskiego. To 36 parafia w naszej diecezji do której dotarł wizerunek.

Misjonarzem w parafii pw. św. Hieronima w Bytomiu Odrzańskim był ks. Dariusz Orłowski. – W trakcie konferencji chcę odnieść się do słów św. Jana Pawła II: „Każdy ma swoje Westerplatte”. Św. Józef miał takie Westerplatte, kiedy została mu powierzona Maryja i Jezus. I pięknie je obronił! Chcę zapytać dziś mężczyzn, czy mają świadomość, że każdy ma takie swoje Westerplatte, które musi obronić? Najczęściej jest to wierność powołaniu małżeńskiemu i ojcowskiemu – powiedział tuż przed Mszą św. ks. Orłowski.

Podczas peregrynacji nie zabrakło nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. – Nie mogło nas zabraknąć na takiej uroczystości. Jeśli ksiądz biskup wybrał nasza parafię na mapie peregrynacji, to chcemy służyć i czegoś dowiedzieć nauczyć, aby ta służba była wierniejsza i właściwa. Abyśmy nie szkodzili Kościołowi, ale budowali Go – mówił Sławomir Sietkiewicz.

Kapłani i wierni z Bytomia Odrzańskiego oraz ościennych parafii powitali obraz św. Józefa Kaliskiego na miejskim rynku, a później poszli w uroczystej procesji w do kościoła.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …