Obraz św. Józefa w Nowogrodzie Bobrzańskim

– Prosimy, otaczaj nasze rodziny opieką tak, jak troszczyłeś się o Świętą Rodzinę, a nas, mężczyzn, ucz każdego dnia milczeć, walczyć i kochać – mówił Szymon Wagner, witając św. Józefa w parafii.

Trwa peregrynacja obrazu św. Józefa Kaliskiego pod hasłem: „Milczeć, walczyć, kochać”. 16 marca obraz dotarł do parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Nowogrodzie Bobrzańskim.

Przygotowaniem do peregrynacji była w parafii nie tylko Nowenna do św. Józefa, ale właśnie kończące się rekolekcje. – Od czwartku rekolekcje prowadzi ks. Zdzisław Przybysz z Kosieczyna. Jutro się kończą i mam nadzieję, że zaowocują obecnością mężczyzn w życiu Kościoła nie tylko dzisiaj, ale także na co dzień – wyjaśnia proboszcz ks. Mirosław Gass.

Misjonarzem dzisiejszego dnia peregrynacji był ks. Piotr Matus. – Każdy mężczyzna powinien dać siebie Bogu takim, jaki jest, i pozwolić Mu działać. To jest najważniejsze – uważa ks. Matus.

Pomodlić się za wstawiennictwem św. Józefa przyszedł Ryszard Frąckowiak, który w parafii jest nadzwyczajnym szafarzem Komunii św. – Dziś z męską odpowiedzialnością za rodzinę bywa różnie, a to najlepszy nauczyciel odpowiedzialności – podkreśla pan Ryszard.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Święcenia diakonów

W najbliższą sobotę 18 maja  podczas mszy św. odprawianej o godz. 11.00 w kościele konkatedralnym pw. św. …

Skip to content