Obraz św. Józefa w Żaganiu

Obraz św. Józefa Kaliskiego 17 marca dotarł do parafii, której patronuje w Żaganiu. To już dziesiąta wspólnota do której trafił wizerunek z sanktuarium w Kaliszu.

Kazanie i konferencję dla mężczyzn wygłosił ks. Andrzej Hładki, który przygotował także do parafian do peregrynacji podczas rekolekcji wielkopostnych. – Św. Józef to nie tylko słodki opiekun Pan Jezusa, ale konkretny opiekun Pana Jezusa, który miał konkretny plan na życie. Myślę, że ten plan można zawrzeć w trzech słowach: kochać, kochać, kochać. Peregrynacja ma hasło: „Milczeć, walczyć, kochać”, ale myślę, że to wszystko sprowadza się do miłości – powiedział ks. Andrzej Hładki tuż przed Mszą św.

Dla niektórych osób obraz św. Józefa Kaliskiego jest bardzo bliski. – Od 11 lat jeżdżę do sanktuarium w Kaliszu. To bardzo mi pomaga. To bliski dla mnie patron od którego można nauczyć się pracowitości, uczciwości i prawdziwego męstwa. Warto modlić się przez jego wstawiennictwo – zauważa Damian Gac, kościelny od 22 lat.

Peregrynacja ważna jest nie tylko dla mężczyzn. – Św. Józef to patron ojców, którzy pełnią niezwykła rolę w rodzinie. A w rodzinie siła i powinniśmy się modlić o tę jedność w nich. Powinniśmy codziennie modlić się za przyczyną tego patrona za nasze rodziny. To także patron naszej parafii i szczególnie przeżywamy tą peregrynacji – zauważa Izabela Nowakowska.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Msza z poświęceniem krzyżma

W Wielki Czwartek (28 marca) o godz. 10.00 w katedrze gorzowskiej bp Tadeusz Lityński będzie …