Obraz św. Józefa w Rokitnie

Ostatnim etapem diecezjalnej peregrynacji kopii cudownego obrazu z Narodowego Sanktuarium w Kaliszu było Rokitno.

Rozpoczęta 7 marca w kaliskiej bazylice diecezjalna peregrynacja obrazu św. Józefa z sanktuarium w Kaliszu pod hasłem „Milczeć. Walczyć. Kochać. Ze św. Józefem w świecie męskich namiętności” dotarła 31 maja do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Wizerunek św. Józefa Kaliskiego nawiedził miejscowości tworzące rokitniańską parafię: Chełmsko, Kalsko i Twierdzielewo. Na zakończenie dnia wierni modlili się przed cudownymi wizerunkami Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej i Świętej Rodziny.

– Ty, Matko, wraz z Józefem szukałaś wytrwale miejsca, gdzie narodziłby się Pan Jezus i faktycznie w trakcie peregrynacji narodził się w wielu sercach. Stojąc przed Twoim obliczem w czasie wielkiego jubileuszowego pielgrzymowania, do Ciebie, Królowo Orła Białego, chcemy przywoływać wszystko, co oznacza określenie „cały Twój”. Wyproś nam łaskę całkowitego zawierzenie także Twojemu Oblubieńcowi, św. Józefowi – modlili się pielgrzymi w wieczornej godzinie Apelu Jasnogórskiego w rokitniańskim sanktuarium.

Ks. Marcin Siewruk
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Msza z poświęceniem krzyżma

W Wielki Czwartek (28 marca) o godz. 10.00 w katedrze gorzowskiej bp Tadeusz Lityński będzie …