Opłatek kapelanów i księży posługujących wśród chorych

Spotkanie opłatkowe kapelanów i księży posługujących wśród chorych z bp. Tadeuszem Lityńskim odbyło się 3 stycznia w Domu Biskupim w Zielonej Górze.

Wzięli w nim udział księża, którzy służą chorym w szpitalach, hospicjach i domach opieki. – W naszym województwie jest 25 szpitali i w każdym z nich jest kapelan. Księża też posługują w hospicjach i domach pomocy społecznej. Ich zadaniem jest posługa sakramentalna wśród chorych, ale niesłychanie ważny w tej służbie jest element człowieczeństwa, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że w szpitalach jest coraz więcej osób, które nie przyjmują sakramentów – wyjaśnia ks. Tomasz Duszczak, diecezjalny duszpasterz chorych i służby zdrowia.

Czego życzy pasterz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej kapelanom, których w całej diecezji jest ok. 60? – Aby zawsze z uśmiechem, cierpliwością i wielkim oddaniem szli do każdego chorego, który przebywa w szpitalu – powiedział bp Tadeusz Lityński

– Posługa duszpasterska kapelanów to tak naprawdę posługa miłości. Tu chodzi nie tylko o wymiar sakramentalny dla chorych, ale też o wymiar spotkania z człowiekiem, który jest doświadczony cierpieniem. Ważnym wymiarem pracy kapelana jest także troska o pracowników służby zdrowia – wyjaśnił biskup.

„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Zmiany personalne w diecezji

Duchowni, którzy w okresie wakacyjnym zmieniają placówkę duszpasterską, we wtorek 28 maja br. odebrali dekrety …

Skip to content