Otwarcie nowej części Hospicjum w Zielonej Górze

Nowa część Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw w Zielonej Górze już otwarta. Budynek 8 stycznia poświęcił bp Tadeusz Lityński.

W nowym budynku hospicjum powstały 4 jednoosobowe sale chorych, 4 łazienki dla chorych, poradnia leczenia obrzęku limfatycznego, pokój fizjoterapeuty, sala rehabilitacji ambulatoryjnej, a także kaplica.

Radości podczas oficjalnego otwarcia nie kryła szefowa placówki. – Stworzyliśmy prawdziwy dom dla chorych – mówiła dyr. Anna Kwiatek.

Nową część hospicjum poświęcił bp Lityński, który zacytował na początku zacytował słowa ks. Kaczkowskiego: „Nie bójcie się bliskościNie czekajcie, bo jest coraz później. Kochajcie teraz”. – Ja myślę, że to hospicjum właśnie to realizuje wobec osób, które tu przebywają. Wy nie czekacie, ale konkretnie udzielacie pomocy – zauważył biskup.

– To kolejna inwestycja, która służy człowiekowi i to wymiarze kompleksowym bo dba się tutaj nie tylko o ciało, ale również o ducha – dodał.

Zielonogórskie hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw zostało rozbudowane dzięki środkom unijnym.

Uroczystego przecięcia wstęgo dokonał Prezydent Zielonej Góry – Janusz Kubicki, ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej – bp Tadeusz Lityński, dyrektor hospicjum – Anna Kwiatek, marszałek województwa lubuskiego – Elżbieta Polak.

Projekt rozbudowy hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 w wysokości 2 mln zł  (całkowita wartość projektu: 2,4 mln zł).

Krzysztof Król
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …