Paradyskie Dni Duszpasterskie

W środę i w czwartek, 28 oraz 29 sierpnia, w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu spotkali się księża pracujący w naszej diecezji.

Doroczne Paradyskie Dni Duszpasterskie rozpoczynają kolejny rok pracy duszpasterskiej i mają jednocześnie charakter spotkania formacyjnego dla duchowieństwa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Gośćmi szczególnymi Dni byli o. Robert Leżohupski OFMConv., który był w środę oraz ks. prał. Krzysztof Nykiel, który wystąpił w czwartek. Obaj pracują w Penitencjarii Apostolskiej.

Spotkaniu przewodniczył bp Tadeusz Lityński. Rozpoczęło się ono nabożeństwem pokutnym oraz zaprzysiężeniem nowych proboszczów. Co roku w tej części jest także czas na podziękowania za udział w diecezjalnych akcjach wakacyjnych. – Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim księżom zaangażowanym w pielgrzymki, oazy i inne diecezjalne wyjazdy. Sam miałem możliwość w te wakacje być z pielgrzymami i na oazach. To szczególnie ważne dzieło w kontekście potrzeby nowych powołań do kapłaństwa – zaznaczył bp Lityński.

Ks. Adrian Put
„Aspekty”

Materiał na stronie „Niedzieli” – zielonagora-gorzow.niedziela.pl

Zmarł ks. prałat Zygmunt Zając