poniedziałek , 13 maja 2024

Pielgrzymka służby liturgicznej do Rokitna

W sobotę 4 maja 2024 r. odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Służby Liturgicznej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej do Rokitna pod hasłem: „Chcemy zobaczyć Jezusa”. Po południu tego samego dnia w Paradyżu rozgrywane będą finały piłkarskiej ligi ministranckiej.
Program wydarzenia:
ROKITNO
08.30 – Otwarcie recepcji
09.30 – Koncert ks. Jakuba Bartczaka
11.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego z obrzędem błogosławieństwa do funkcji lektora
12.30 – Piknik
13.00 – Blok konkursowo-sportowy:
– konkurs liturgiczny na temat znajomości Konstytucji o liturgii świętej Soboru Watykańskiego II
– gra terenowa
– konkurencje sportowe przygotowane przez KSM
14.30 – Wręczenie nagród
PARADYŻ
15.00 – Rozpoczęcie finałów ligi ministranckiej
– mecze w kategoriach: młodzik, junior młodszy, junior starszy
– wręczenie nagród

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze (ks. Łukasz Malec, tel. 734 430 294).

Święcenia diakonów

W najbliższą sobotę 18 maja  podczas mszy św. odprawianej o godz. 11.00 w kościele konkatedralnym pw. św. …