Piesza Pielgrzymka z Gorzowa Wlkp. na Jasną Górę – zaproszenie

„W Duchu Świętym” to hasło tegorocznej Pieszej Pielgrzymki z Gorzowa Wlkp. na Jasną Górę. Już 36 raz wyruszymy na szlak pielgrzymkowy, aby zanieść przed tron Matki Najświętszej nasze prośby, dziękczynienia, wszystkie intencje modlitewne.

Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce. Tym, którzy przeżyli już tę szczególną formę pielgrzymowania, zachęta w zasadzie nie jest potrzebna, bo mają świadomość owocności tego czasu. Owoce pielgrzymowania są niezwykłe, choć najczęściej nie da się ich zważyć, zmierzyć, pokazać na zdjęciach czy filmach, a nawet tak do końca opowiedzieć po powrocie. Pan Bóg w przedziwny sposób działa w sercach ludzi, którzy ofiarowują swoje siły idąc w pielgrzymce.

Być może wielu z Was zastanawia się czy pójść w pielgrzymce. Naprawdę warto uczestniczyć w tych rekolekcjach w drodze.

Tegoroczne pielgrzymowanie chcemy przeżywać rozważając znaczenie darów Ducha Świętego. W czasie codziennych konferencji będziemy słuchać głosu Ducha Świętego. Świętujemy także 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. W czasie pielgrzymki chcemy dziękować za dar wolności. I wreszcie chcemy pamiętać o św. Stanisławie Kostce. To także rok jemu poświęcony. Wraz ze wszystkimi młodymi ludźmi pragniemy zrozumieć co znaczy zawołanie „Do wyższych rzeczy jestem stworzony”. Program duchowy jest więc bardzo bogaty.

W tym roku wędrować będziemy w 9 grupach, które wyruszą z różnych miejscowości. 30 lipca: Grupa Tęczowa z Kostrzyna, Grupa Amarantowa z Rzepina i Grupa Srebrna ze Strzelec Kraj. Grupy gorzowskie rozpoczną pielgrzymowanie 31 lipca. Tego dnia w kościele NMP Królowej Polski przy ul. Żeromskiego rozpoczniemy Mszą św. o godz. 6.00. Można przyłączyć się do którejś z grup: Biało – Niebieskiej, Biało – Czerwonej, Brązowej lub Akademickiej. Dzień później ze Świebodzina (par. św. Michała Archanioła) wyruszy grupa Błękitna, a 2 sierpnia grupa Seledynowa z Sulechowa (par. św. Stanisława Kostki).

Wszyscy razem dotrzemy 12 sierpnia na Jasną Górę by tam, razem z Grupami Zielonogórskimi i Głogowskimi o godz. 12.00 uczestniczyć we Mszy św. w kaplicy cudownego obrazu.

Zapisy i informacje w parafiach, z których wyruszają grupy. W Gorzowie są to: par. pw. NMP Królowej Polski, par. pw. Pierwszych Męczenników Polski, Katedra i Biały Kościół (O. Kapucyni). Kontakt także poprzez facebook – Gorzowska Pielgrzymka.

Ks. Andrzej Wręczycki
kierownik pielgrzymki gorzowskiej

Sprawdź także

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma dwóch nowych diakonów

W zielonogórskiej konkatedrze 18 maja bp Adrian Put udzielił święceń diakonatu dwóm alumnom Wyższego Seminarium …

Skip to content