„Polska pod Krzyżem” też w Rokitnie

Kustosz sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej zaprasza 14 września do Rokitna. Tu odbędzie się diecezjalne czuwanie „Polska pod Krzyżem”.

Ogólnopolska akcja modlitewna „Polska pod Krzyżem” organizowana przez fundację Solo Dios basta odbędzie się 14 września na lotnisku w Kruszynie k. Włocławka. Wszyscy, którzy nie będą mogli udać się tam osobiście, są zaproszeni na czuwanie diecezjalne do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

Ramowy program:

• 11.00 – Msza św. i spotkanie popielgrzymkowe Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę;
  • 16.30 – modlitwa różańcowa pod Golgotą Rokitniańską;
  • 17.30 – przewiezienie uczestników do I stacji Kalwarii Rokitniańskiej;
  • 18.00 – nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej;
  • 21.00 – apel maryjny w Bazylice;
  • 22.00 – Msza św. w intencji ojczyzny i nocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem;
  • 6.00 – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP;
  • 6.30 – Msza św. i zakończenie czuwania.

Zgłoszenia grup do 11 września na adres: rokitno@diecezjazg.pl.

KK
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Niedziela Palmowa 2023

W Niedzielę Palmową, zwaną również Niedzielą Męki Pańskiej, w tym roku przypadającą 24 marca, rozpoczyna się Wielki …