Ruszyła Pielgrzymka Gorzowska na Jasną Górę

Pątnicy wyruszyli bez strachu przed upałami, setkami kilometrów, czy pęcherzami. 31 lipca w Gorzowie Wlkp. bp Tadeusz Lityński pożegnał uczestników XXXV Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę.

Pielgrzymi z Gorzowa Wlkp., Kostrzyna nad Odrą, Słońska i Rzepina idą już na Jasną Górę, aby swoją wędrówką głosić Dobrą Nowinę. Do Częstochowy, przed oblicze Królowej Polski pielgrzymi dojdą 12 sierpnia. Rekolekcje w drodze są dla wielu osób okazją do wyciszenia, skoncentrowania się na modlitwie i odkrycia Boga.

Jak zawsze, najważniejszą motywacją do ogromnego wysiłku są intencje. – W ubiegłym roku uczestniczyłam w pielgrzymce, byłam kierowcą kwatermistrza grupy. Teraz idę, ponieważ zawdzięczam swoje życie Matce Boskiej Częstochowskiej. Przed urodzeniem zostałam ofiarowana przez moją mamę i chcę podziękować za dar życia, bo dzięki wstawiennictwu Matki Jezusa, cała moja rodzina, wszyscy żyjemy – mówiła Joanna Korcz z grupy „Amarantowej” z Rzepina.

Ks. Marcin Siewruk
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

List rektora seminarium duchownego na Niedzielę Chrystusa Króla

List Rektora Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu na Niedzielę Chrystusa Króla 26.11.2023 r. Siostry i …

Skip to content