Ruszyła Pielgrzymka Gorzowska na Jasną Górę

Pątnicy wyruszyli bez strachu przed upałami, setkami kilometrów, czy pęcherzami. 31 lipca w Gorzowie Wlkp. bp Tadeusz Lityński pożegnał uczestników XXXV Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę.

Pielgrzymi z Gorzowa Wlkp., Kostrzyna nad Odrą, Słońska i Rzepina idą już na Jasną Górę, aby swoją wędrówką głosić Dobrą Nowinę. Do Częstochowy, przed oblicze Królowej Polski pielgrzymi dojdą 12 sierpnia. Rekolekcje w drodze są dla wielu osób okazją do wyciszenia, skoncentrowania się na modlitwie i odkrycia Boga.

Jak zawsze, najważniejszą motywacją do ogromnego wysiłku są intencje. – W ubiegłym roku uczestniczyłam w pielgrzymce, byłam kierowcą kwatermistrza grupy. Teraz idę, ponieważ zawdzięczam swoje życie Matce Boskiej Częstochowskiej. Przed urodzeniem zostałam ofiarowana przez moją mamę i chcę podziękować za dar życia, bo dzięki wstawiennictwu Matki Jezusa, cała moja rodzina, wszyscy żyjemy – mówiła Joanna Korcz z grupy „Amarantowej” z Rzepina.

Ks. Marcin Siewruk
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …