Spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej w Krośnie Odrzańskim

– Źródłem naszej mocy staje się ufna modlitwa – mówił bp Tadeusz Lityński, który wziął udział w spotkaniu opłatkowym Akcji Katolickiej w Krośnie Odrzańskim.

Spotkanie, które odbyło się 12 stycznia, rozpoczęło się od Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego, który przypomniał w homilii, że każdy z nas tworzy i jest odpowiedzialny za Kościół.

W homilii bp Lityński zauważył, że chrześcijańskie wartości, prawo, moralność, sztuka, nawet obyczaje są dziś zwalczane.

– Mówi się, że aby zniszczyć jakąś kulturę, cywilizację, trzeba uderzyć w centralne wartości, które są bardzo ważne dla społeczności. Dla nas Polaków takimi wartościami są treści, które kryją się pod słowami wypisanymi na sztandarach: Bóg, Honor, Ojczyzna. Wiele środowisk ma problem z Bogiem, ma poważny problem z uznaniem takiej wartości jak honor, czy też miłość Ojczyzny, patriotyzm – zauważył biskup.

– Dlatego naszą misją i zadaniem jest bronić świat, naszą Ojczyznę i Kościół przed współczesnymi barbarzyńcami spod znaku różnych ideologii, które negują Oblubieńca Jezusa Chrystusa i Jego Oblubienicę – dodał.

W spotkaniu wzięła udział Urszula Furtak, prezes ogólnopolskiej Akcji Katolickiej, a także ponad 100 osób z parafialnych oddziałów AK z każdego zakątka diecezji. Wyzwań na ten rok nie brakuje.

– Chcemy zakładać nowe oddziały. Bo cóż to jest 28 oddział Akcji Katolickiej na tyle parafii w naszej diecezji. Warto założyć taki oddział w parafii bo jak działamy we wspólnocie, to możemy więcej zrobić. W jedności siła – zapewnia Ryszard Furtak, prezes diecezjalnej AK.

W tym rok diecezjalna Akcja Katolicka obchodzi 25. lecie swojego istnienia. Główne obchody zaplanowano na październik.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Niedziela Palmowa 2024

W Niedzielę Palmową, zwaną również Niedzielą Męki Pańskiej, w tym roku przypadającą 24 marca, rozpoczyna się Wielki …