Spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja

„Kto słucha Boga jak Maryja, umie także słuchać innych ludzi” – mówił bp Paweł Socha podczas spotkania opłatkowego Rodziny Radia Maryja.

Spotkanie odbyło się 12 stycznia i rozpoczęło się od Mszy św. pod przewodnictwem bp. seniora Pawła Sochy.

– Od lat odbywa się spotkanie Rodziny Radia Maryja diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w Rokitnie w okresie Bożego Narodzenia. o jedna z form w jakiej możemy się wspólnie formować i utwierdzać w wierze. Pierwszym i podstawowym źródłem formacji wiernych świeckich zaangażowanych w troskę o rozwój ewangelizacyjnych dzieł o. Tadeusza Rydzyka jest korzystanie z katechez i wszystkich form działania ewangelizacyjnego przez te dzieła. Kolejnym źródłem są spotkania modlitewne organizowane w parafiach, gdzie prężnie działa Rodzina Radia Maryja. I wreszcie takie okolicznościowe spotkania jak to opłatkowe czy inne – przypomniał bp Paweł Socha.

Biskup przybliżył wiernym znaczenie obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej.

– Przez Jej odsłonięte ucho artysta głęboko wierzący, bo jest to ikona, którą według tradycji maluje się na klęczkach, chce nam powiedzieć, że Maryja jest zasłuchana w Słowo Boże i kontempluje to Słowo nie tylko w momencie zwiastowania, ale w ciągu całego swojego życia. Jest także zasłuchana w człowieka, bo kto słucha Boga jak Maryja, umie także słuchać innych ludzi, którzy wołają o miłość i Bożą prawdę – mówił biskup.

W spotkaniu wziął udział redemptorysta o. Witold, który posługuje w toruńskiej rozgłośni.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …