Wigilia Caritas w Zielonej Górze

Bp Tadeusz Lityński spotkał się z samotnymi, opuszczonymi, ubogimi i starszymi na wieczerzy wigilijnej zorganizowanej przez diecezjalną Caritas.

Spotkanie, jak co roku, odbyło się 18 grudnia w salkach pod kościołem pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Poprzedziła je Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego. – W tym okresie w urzędach, szkołach, w zakładach pracy, w różnych instytucjach organizowane są opłatki. Składane są życzenia, przy wspólnym stole zasiada wiele osób, dając wyraz wspólnoty – mówił biskup.

– Jako rodzina chrześcijańska pamiętamy o urodzinach naszego Pana Jezusa Chrystusa. Uświadamiamy sobie, że te wszystkie inicjatywy mają swój początek w zdarzeniu, do którego się przygotowujemy przez Adwent, w przyjściu na świat Jezusa Chrystusa. Przyjście Jezusa na świat to piękny akt miłości Boga wobec człowieka. Więcej, to akt miłosierdzia Bożego – dodał.

Pasterz diecezji podziękował pracownikom i wolontariuszom za codzienną opiekę nad potrzebującymi. – Caritas jest dla innych przykładem pewnej lekcji wrażliwości społecznej, pewnej  postawy odpowiedzialności za drugiego człowieka. Ale też daje nadzieję, że jestem dzieckiem Bożym. W tym dziele jest także miejsce dla nas. Przez dar modlitwy i wrażliwość serca, przez nawet mały, delikatny gest dobroci – zakończył biskup.

Podczas wieczerzy przy stole usługiwali pracownicy diecezjalnej Caritas oraz wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas.

O oprawę muzyczną podczas Mszy św. i wieczerzy wigilijnej zadbała schola z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Zielonej Górze.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …