Wigilia dla podopiecznych Caritas w Gorzowie Wlkp.

Caritas diecezjalna co roku przed świętami Bożego Narodzenia przygotowuje wieczerze wigilijne dla osób samotnych, opuszczonych, ubogich i starszych. 17 grudnia odbyła się w Gorzowie Wlkp.

Poprzedziła ją Msza św. w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski pod przewodnictwem bp. Pawła Sochy. – Przy stole wigilijnym siadamy z tymi, którzy są dla nas ważni. My z tym ludźmi jesteśmy tak naprawdę 365 dni w roku pomagając im na różne sposoby. Znamy ich dobrze i chcemy przed świętami Bożego Narodzenia razem z nimi usiąść do stołu, aby razem świętować bo to są nasi bracia i siostry – wyjaśnia ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

W Wigilii wzięło udział ok. 100 osób, a do stołu usługiwali im wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas, Szkolnych Kół Caritas, a także klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …