Wigilia dla potrzebujących

Przeszło 150 osób, których na co dzień wspiera Caritas, wzięło udział w spotkaniu wigilijnym w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp.

Wigilia dla potrzebujących na stałe się wpisała w kalendarz diecezjalnej Caritas. – Dlaczego organizujemy to spotkanie? To przecież nasi podopieczni, którzy są nam bliscy. Jesteśmy z nimi związani i chcemy ten wyjątkowy czas narodzenia Boga przeżyć razem – podkreśla ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Zanim wszyscy 18 grudnia zasiedli do świątecznego stołu, spotkali się na Mszy św. pod przewodnictwem bp. Pawła Sochy. – Człowiek jest głodny spotkania z drugim człowiekiem. Wielu z tych ludzi jest bardzo samotnych. Niektórzy śpią pod mostem, albo na dworcu. Takich ludzi Chrystus w sposób szczególny miłuje bo On sam urodził się w grocie – zauważył biskup.

Wiele osób przyszło już nie po raz pierwszy. – Tu jest niesamowita rodzinna atmosfera. Ostatnio jak byłam to mi się tak podobało, więc jestem także w tym roku. Wszystko jest pyszne, ale najważniejsze jest spotkanie – podkreśla pani Ewa.

Podobne świąteczne spotkanie odbędzie się także w parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze. Początek wieczerzy zaplanowano na godzinę 17.00.

„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma dwóch nowych diakonów

W zielonogórskiej konkatedrze 18 maja bp Adrian Put udzielił święceń diakonatu dwóm alumnom Wyższego Seminarium …

Skip to content