Zawierzenie maturzystów diecezji zielonogórsko – gorzowskiej Maryii Królowej Polski

W Niedzielę Miłosierdzia tradycyjnie odbyło się na Jasnej Górze zawierzenie maturzystów naszej diecezji Matce Bożej Częstochowskiej, Królowej Polski. W tym roku nie było dane młodym ludziom fizycznie pielgrzymować na Jasną Górę. Była za to możliwość pielgrzymowania duchowego poprzez łączność modlitewną z Biskupem Diecezjalnym Tadeuszem Lityńskim, Diecezjalnym Duszpasterzem Młodzieży, wieloma kapłanami, katechetami i rodzicami. Szczególnym momentem było duchowe uczestnictwo w akcie zawierzenia dokonanego przez o. Michała Legana, paulina z Jasnej Góry, w kaplicy Cudownego Obrazu.
Drodzy maturzyści. Dziś znane są już nowe terminy egzaminu dojrzałości. My w dalszym ciągu pamiętamy o was w modlitwie i będziemy to czynili w następnym dniach i miesiącach waszych zmagań i wyboru drogi życiowej.

ks. Łukasz Malec

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …