Zmarł ks. Sławomir Sawicki

W piątek, 24 stycznia 2020 r., w szpitalu w Słubicach, w wieku 61 lat i 34 roku kapłaństwa zakończył swoją ziemską pielgrzymkę śp. ks. Sławomir Sawicki, rezydent w parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach.

Msza św. pożegnalna z udziałem kapłanów Dekanatu Rzepin  zostanie odprawiona w kościele parafialnym pw. Ducha Świętego w Słubicach we wtorek, 28 stycznia br., o godz. 20.00 (godz. 18.30 – wprowadzenie trumny do kościoła, 18.45 – modlitwa różańcowa, 19.45 –  Nieszpory).

Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem księdza biskupa sprawowana będzie w środę, 29 stycznia br., o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze (od godz. 10.00 modlitwa różańcowa). O godz. 13.00 od bramy na starym cmentarzu w Zielonej Górze (ul. Wrocławska) wyruszy kondukt żałobny do grobu rodzinnego, gdzie będą miały miejsce dalsze obrzędy pogrzebowe.

Ks. Sławomir Sawicki urodził się 24 września 1958 r. w Zielonej Górze. W latach 1978-1985 odbył studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu. Święcenia kapłańskie otrzymał 26 maja 1985 r. w Gorzowie Wlkp.

Po święceniach podjął pracę duszpasterską w następujących parafiach:

  • od 28.06.1985 r. do 29.06.1987 r. – wikariusz parafii pw. św. Wojciecha w Międzyrzeczu
  • od 30.06.1987 r. do 24.08.1987 r. – administrator parafii Kosieczyn
  • od 25.08.1987 r. do 24.08.1988 r. – wikariusz parafii Łagoszów Wielki
  • od 25.08.1988 r. do 06.04.1989 r. – wikariusz parafii Gaworzyce
  • od 07.04.1989 r. do 15.12.1989 r. – wikariusz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Żaganiu
  • od 16.12.1989 r. do 26.08.1991 r. – wikariusz parafii pw. św. Stanisława Kostki w Sulechowie
  • od 27.08.1991 r. do 24.08.1992 r. – wikariusz parafii Szlichtyngowa
  • od 25.08.1992 r. do 22.08.1996 r. – wikariusz parafii Bobrowice
  • od 23.08.1996 r. do 25.08.2000 r. – wikariusz parafii Lipinki Łużyckie
  • od 26.08.2000 r. do 03.10.2000 r. – wikariusz parafii Bobrówko
  • od 04.10.2000 r. do 31.07.2006 r. – administrator parafii Grotów
  • od 01.08.2006 r. do 23.08.2010 r. – rezydent w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze
  • od 24.08.2010 r. do chwili obecnej – rezydent w parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach.

Zmarłego Kapłana polecajmy Bożemu Miłosierdziu.

ks. Piotr Kubiak
kanclerz Kurii

Sprawdź także

Dzień Migrantów i Uchodźców

W odpowiedzi na apel Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji Turystyki i Pielgrzymek z 17 …