poniedziałek , 6 maja 2024

Pogrzeb proboszcza oraz kapelana „Solidarności” i KS Stal Gorzów

O wierze Zmarłego i jego miłości do Boga, Kościoła, ojczyzny i człowieka świadczył pogrzeb ks. prałata Andrzeja Szkudlarka. 21 lipca w kościele pw. św. Wojciecha i na Cmentarzu Komunalnym liturgii przewodniczył bp Tadeusz Lityński.

GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w kościele pw. św. Wojciecha. Bezpośrednio po Mszy św. trumna z ciałem zmarłego została przewieziona na cmentarz komunalny w Gorzowie Wlkp. i złożona w grobie w kwaterze kapłańskiej.

Śp. ks. prałat Andrzej Szkudlarek urodził się 10 września 1948 r. w Zielonej Górze. W tym mieście uczęszczał do szkoły podstawowej, a następnie do technikum elektrycznego. W 1967 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Święcenia kapłańskie przyjął 17 czerwca 1973 roku w Trzciance. Po święceniach jako wikariusz pracował w Dobiegniewie, Gubinie i w katedrze gorzowskiej. 31 maja 1983 r. został administratorem, a później proboszczem nowej parafii pw. św. Wojciecha w Gorzowie Wlkp. oraz budowniczym kościoła parafialnego. Był długoletnim dziekanem dekanatu Trójcy Świętej w Gorzowie Wlkp. Włączony do grona kanoników kapituły katedralnej pełnił w niej funkcję dziekana, a następnie prepozyta. W roku 2022 papież Franciszek przyznał mu tytuł kapelana Jego Świątobliwości.

Pielgrzymka „Przyjaciół Paradyża”

W niedzielę 5 maja odbędzie się diecezjalna pielgrzymka „Przyjaciół Paradyża” do Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni …