poniedziałek , 17 maja 2021

Archiwum wiadomości

ULIM pw. św. Andrzeja Boboli

ks. Waldemar GRZYB (1.08.2020) – proboszcz Liczba wiernych: 1420 Kościoły (Msze św. w niedzielę) ULIM – pw. św. Andrzeja Boboli (12.00) DZIERŻÓW– pw. św. Antoniego Padewskiego (9.00) ŁAGODZIN– pw. Narodzenia NMP (10.30)

Czytaj więcej »

STARE POLICHNO pw. św. Antoniego

ks. mgr Henryk JĄGOWSKI (17.08.1981) – proboszcz Liczba wiernych: 1560 Kościoły (Msze św. w niedzielę): STARE POLICHNO – pw. św. Antoniego (11.30) DOBROJEWO – pw. Trójcy Świętej (9.00) SANTOK – pw. św. Józefa (10.15)

Czytaj więcej »

GRALEWO pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

ks. lic. mgr Krzysztof OSOWSKI (12.12.2020) – administrator parafii Liczba wiernych: 1700 Erygowana: 1 czerwca 1951 r. Odpust: 14 września Historia Kościół parafialny w Gralewie został wniesiony w latach 1708-1709 przez mistrza ciesielskiego z Barlinka Adama Kinitza. Jego fundatorem był ówczesny właściciel majątku Ludolf von Schoning. Parafię katolicką erygowano 1 …

Czytaj więcej »

GORZÓW WLKP. pw. św. Józefa

o. Tadeusz KAL OMI (30.06.2019) – proboszcz o. Zbigniew HALEMBA OMI (1.07.2020) – wikariusz o. Tomasz GALI OMI (1.08.2020) – wikariusz o. Piotr OSOWSKI OMI (01.07.2019) – jur. o. Sebastian STASIAK OMI (1.07.2020) – jur. Liczba wiernych: 5000 Erygowana: 1 sierpnia 1951 r. Odpust: 19 marca Historia Początek parafii św. …

Czytaj więcej »

GORZÓW WLKP. pw. Matki Bożej Różańcowej

ks. prałat kan. mgr Eugeniusz DRZEWIECKI (25.08.1989) – proboszcz, penitencjarz katedralny Liczba wiernych: 2310 Erygowana: 13 listopada 1982 r. Odpust: 7 października Historia W 1945 r. kościół, pierwotnie protestancki, został przejęty przez parafię katolicką pw. Chrystusa Króla w Gorzowie Wlkp. i stał się jej świątynią filialną. W 1982 r. utworzono …

Czytaj więcej »

GORZÓW WLKP. pw. Chrystusa Króla

ks. kan. Jerzy PIASECKI (1.08.2012) – proboszcz ks. mgr Rafał GOLUCH (19.12.2020) – wikariusz Liczba wiernych: 5556 Erygowana: 1 marca 1946 r. Odpust: Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata Historia Początki duszpasterstwa sięgają 1901 r., gdy pojawiła się myśl o budowie kościoła. Pierwsza wojna światowa oraz pogłębiająca się inflacja spowodowały zaniechanie …

Czytaj więcej »

DESZCZNO pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

ks. lic. mgr Janusz DRGAS (1.08.2005) – proboszcz ks. Adam Wójcicki CRL (29.11.2019) – wikariusz Liczba wiernych: 3550 Erygowana: 18 maja 1951 r. Odpust: 14 września Historia Do reformacji miejscowy kościół podlegał biskupstwu poznańskiemu. Po roku 1945 Deszczno kanonicznie należało do parafii pw. Podw. Krzyża Świętego w Gorzowie Wlkp. Od 1946 r. …

Czytaj więcej »