Archiwum wiadomości

STRZEGÓW pw. św. Antoniego

ks. mgr Krzysztof KORCZ (1.08.2007) – proboszcz Liczba wiernych: 1274 Erygowana: 25 maja 1957 r. Odpust: 13 czerwca Historia Strzegów wzmiankowany jest w dokumencie z 1300 r. Kościół parafialny wzniesiono tu w wieku XVI. Po II wojnie światowej parafię katolicką erygowano w 1957 r. Kościoły (Msze św. w niedzielę) STRZEGÓW …

Czytaj więcej »

STAROSIEDLE pw. św. Jana od Krzyża

ks. mgr Robert PERŁAKOWSKI (1.08.2018) – proboszcz Liczba wiernych: 2300 Erygowana: 12 lutego 1946 r. Odpust: 14 grudnia Historia Starosiedle i okoliczne wioski przed erygowaniem parafii należały do parafii w Gubinie. Nowo powstała parafia posiadała wtedy trzy kościoły: parafialny w Starosiedlu i dwa kościoły filialne w Stargardzie Gub. oraz w Kopernie …

Czytaj więcej »

KOMORÓW pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

ks. lic. mgr Krzysztof LEBIECKI (1.08.2016) – proboszcz Liczba wiernych: 1900 Erygowana: 1 grudnia 1990 r. Odpust: 14 września Historia Parafia została wydzielona z parafii pw. Trójcy Świętej w Gubinie. Przed jej utworzeniem przygotowano świątynie w Komorowie i w Wałowicach. 3 sierpnia 1990 r. został ustanowiono wikariat samodzielny w Komorowie, …

Czytaj więcej »

GUBIN pw. Trójcy Świętej

ks. kan. Ryszard RUDKIEWICZ (1.08.2005) – proboszcz ks. mgr Przemysław SURMAN (22.08.2014) – wikariusz ks. mgr Piotr WADOWSKI (25.08.2020) – wikariusz ks. mgr Piotr SKROCKI (21.09.2020) – rezydent Liczba wiernych: 9000 Erygowana: 23 listopada 1861 r. Odpust: Uroczystość Najświętszej Trójcy Historia Pierwsze wzmianki o gubińskiej parafii pochodzą z 1253 r. …

Czytaj więcej »

GUBIN pw. Matki Bożej Fatimskiej

ks. kan. dr Grzegorz CYRAN (1.08.2018) – proboszcz ks. mgr Tomasz NOWICKI (25.08.2017) – wikariusz ks. mgr Łukasz ŻOŁUBAK (10.09.2018) – wikariusz ks. Sebastian GACKI (29.04.2019) – rezydent Liczba wiernych: 7000 Erygowana: 15 sierpnia 1995 r. Odpust: 13 maja Historia Budowę kościoła pw. MB Fatimskiej zainicjował w 1994 r. ks. Jan …

Czytaj więcej »

CHLEBOWO pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

ks. kan. Zbigniew NIDECKI (18.08.2003) – proboszcz Liczba wiernych: 2120 Erygowana: 20 kwietnia 1946 r. Odpust: 19 marca Historia W 1295 r. w kronice łacińskiej Liber fundationis episcopatus Vratislaviensis miejscowość wymieniona jest w zlatynizowanej formie Schwchleb oraz Nemascleb. Nazwa Chlebowo obowiązuje od 1953 r. Kościoły (Msze św. w niedzielę) CHLEBOWO …

Czytaj więcej »