Archiwum wiadomości

RADNICA pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

ks. Jerzy KRAUZE (1.08.2011) – proboszcz Liczba wiernych: 1565 Erygowana: 14 kwietnia 1971 r. Odpust: 26 sierpnia Historia Radnica wraz z okolicznymi wioskami należała początkowo do parafii w Nietkowicach. Z dniem 22 listopada 1970 r. wikariuszem samodzielnym w Radnicy został mianowany ks. J. Mizera. Rok później erygowano parafię. W latach 1973-74 zaadoptowano …

Czytaj więcej »

POŁUPIN pw. bł. Karoliny Kózki

ks. mgr Andrzej CIEŚLAK (25.01.1995) – proboszcz ks. Marek ZINTARA (12.01.2019) – rezydent Liczba wiernych: 1936 Erygowana: 25 stycznia 1995 r. Odpust: 18 listopada Historia Parafia powstała z podziału parafii w Krośnie Odrz. Erygował ją bp Adam Dyczkowski. Kościoły (Msze św. w niedzielę) POŁUPIN – pw. bł. Karoliny Kózki (18.00 …

Czytaj więcej »

PŁAW pw. św. Elżbiety Portugalskiej

ks. kan. mgr Grzegorz SŁAPEK (1.08.2020) – proboszcz Liczba wiernych: 2300 Erygowana: 3 maja 1974 r. Odpust: 4 lipca Historia Parafia została wydzielona w 1971 r. z parafii w Krośnie Odrz. Kościoły (Msze św. w niedzielę) PŁAW – pw. św. Elżbiety Port. (13.00) Neogotyk, bud. w drugiej poł. XIX w. …

Czytaj więcej »

OSIECZNICA pw. świętych Apostołów Piotra i Pawła

ks. dr Andrzej MACIEJEWSKI (1.08.2018) – proboszcz Liczba wiernych: 1700 Erygowana: 29 czerwca 1980 r. Odpust: 29 czerwca Historia Parafia powstała z podziału parafii w Krośnie Odrz. 2 marca 1971 r. mianowano ks. E. Wilguckiego wikariuszem parafii w Krośnie Odrz. z rezydencją w Osiecznicy. Ze względu na utrudnienia ze strony …

Czytaj więcej »

MASZEWO pw. św. Wojciecha

ks. mgr Dariusz CHMIST (1.08.2020) – proboszcz Liczba wiernych: 1950 Erygowana: 28 czerwca 1957 r. Odpust: 23 kwietnia Historia Pierwsze wzmianki o parafii pochodzą z XIII w. Po wojnie Maszewo było filią Krosna Odrz. W 1950 r. przyłączone do parafii w Chlebowie. Kościoły (Msze św. w niedzielę) MASZEWO – pw. …

Czytaj więcej »

LEŚNIÓW WIELKI pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

ks. Jacek GRZELAK (1.08.2016) – proboszcz ks. Jan ROMANIUK (1.08.2018) – emeryt Liczba wiernych: 2000 Erygowana: 28 października 1970 r. Odpust: 15 października Historia Parafia powstała w wyniku podziału parafii pw. św. Wojciecha w Czerwieńsku. Odłączono Leśniów Wielki, Drzonów, Łagów. W 1959 r. zakupiono budynki gospodarcze i zaadoptowano je na …

Czytaj więcej »

KROSNO ODRZAŃSKIE pw. św. Jadwigi Śląskiej

ks. kan. lic. mgr Zbigniew SAMOCIAK (1.08.2012) – proboszcz ks. kan. mgr Piotr Artur KAMIŃSKI (9.09.2019) – administrator parafii ds. związanych z remontem kościoła parafialnego ks. mgr Marcin PRACUK (29.08.2014) – wikariusz ks. mgr Michał SZOT (25.08.2017) – wikariusz ks. mgr Marek WAŚCIŃSKI (25.08.2018) – rezydent ks. mgr Krzysztof FORYŚ …

Czytaj więcej »

DYCHÓW pw. Miłosierdzia Bożego

ks. kan. Marek KOWAL (11.09.2008) – proboszcz Liczba wiernych: 1600 Erygowana: 25 stycznia 1995 r. Odpust: Niedziela Miłosierdzia Bożego (II Wielkanocna) Historia Parafia w Dychowie powstała z podziału parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Bobrowicach i odłączenia miejscowości Brzózka, Dąbki, Stary Zagór z parafii pw. św. Jadwigi w Krośnie Odrz. …

Czytaj więcej »

BYTNICA pw. świętych Apostołów Piotra i Pawła

ks. kan. lic. mgr Sławomir STRZYŻYKOWSKI (1.08.2009) – proboszcz ks. mgr Piotr JUCKIEWICZ (25.08.2016) – wikariusz Liczba wiernych: 2500 Erygowana: 28 czerwca 1957 r. Odpust: 29 czerwca Historia Parafia powstała z podziału parafii w Gądkowie Wielkim. Od 1974 r. do 1989 r. obsługiwana była przez Księży Salezjanów. W 1982 r. …

Czytaj więcej »

BOBROWICE pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

ks. mgr Jerzy WAŚCIŃSKI (21.03.2015) – proboszcz ks. lic. mgr Jarosław MARSZAŁEK (25.08.2020) – wikariusz Liczba wiernych: 2719 Erygowana: 1 czerwca 1951 r. Odpust: 14 września Historia Parafia Bobrowice formalnie powstała w 1951 r., natomiast już od 1945 r. była filią parafii św. Jadwigi w Krośnie Odrz. W 1945 r., zbór …

Czytaj więcej »