„Twórzmy lepszą przyszłość naszych dzieci” – to hasło szóstego Marszu dla Życia i Rodziny, który w niedzielę 21 czerwca przeszedł ulicami Gorzowa Wlkp. Świadectwo na głównych ulicach miasta dały całe rodziny z którymi w tym roku wędrował św. Maksymilian Maria Kolbe w znaku relikwii.
Czytaj więcej »Komunikaty i zapowiedzi
Pierwsze spotkanie sekretarzy Dekanalnych Rad Duszpasterskich
W Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 20 czerwca odbyło się pierwsze spotkanie sekretarzy Dekanalnych Rad Duszpasterskich. Przewodniczył mu bp pomocniczy Adrian Put. Rady coraz bardziej wspierają działania duszpasterskie w dekanatach.
Czytaj więcej »Bp Nykiel: Maryja uczy sztuki słuchania Boga i słuchania człowieka
„Maryja uczy tutaj zarówno biskupów, kapłanów, jak nas wszystkich ludzi wierzących tej najtrudniejszej życiowej sztuki: sztuki słuchania Boga i słuchania człowieka, aż do końca” – podkreślił bp Krzysztof Nykiel, regens Penitencjarii Apostolskiej, który 20 czerwca przewodniczył uroczystościom ku czci Matki Bożej z Rokitna.
Czytaj więcej »Jubileusz 650-lecia kościoła w Jakubowie
„Kościół Jezusa to Kościół w drodze, a nie zamknięty w twierdzy. (…) Doskonale to rozumiał św. Jakub, który nie był ani strategiem, ani menedżerem, czy urzędnikiem. Był pielgrzymem, był świadkiem, był człowiekiem „drogi” czyli człowiekiem Jezusa!” – mówił bp Krzysztof Nykiel – regens Penitencjarii Apostolskiej podczas uroczystości 650. lecia Kościoła …
Czytaj więcej »
Oficjalna strona Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej







