Uroczystość NMP z Rokitna po raz pierwszy 18 czerwca

W związku z ustaleniem przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów nowej daty uroczystości NMP z Rokitna, pierwsze diecezjalne obchody ku czci Patronki Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej odbędą się w niedzielę 18 czerwca 2017 r. w Rokitnie.

Program:

• 09.00 – Spowiedź
  • 10.00 – Powitanie i różaniec
  • 11.00 – Montaż słowno-muzyczny o Rokitnie
  • 11.30 – Litania do MB Rokitniańskiej
  • 12.00 – Msza św. odpustowa pod przewodnictwem i z homilią kard. Gerharda L. Müllera, prefekta Kongregacji Nauki Wiary

Po Mszy św.

• Posiłek dla pielgrzymów
  • Festyn rodziny na błoniach
  • Koncert w wykonaniu zespołu „Siewcy Lednicy”

Obchody w Rokitnie to także okazja, aby upamiętnić 20 rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp., 45-lecie diecezji gorzowskiej i 25-lecie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Dzień uroczystości będzie także dniem Diecezjalnej Pielgrzymki Rodzin i dziękczynienia za 25-lat Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i 25 lat Domu Samotnej Matki w Żarach. W Rokitnie znajdą też swój finał tegoroczne Diecezjalne Dni Młodzieży oraz 13. Diecezjalna Piesza Pielgrzymka Powołaniowa przez Paradyż do Rokitna.

Z tych wszystkich względów w swym liście pasterskim bp Tadeusz Lityński skierował szczególne zaproszenie do udziału w obchodach do „wszystkich kapłanów, osób życia konsekrowanego, do rodzin, ludzi młodych, grup parafialnych, do wszystkich na różny sposób związanych z Diecezją i z naszym Sanktuarium w Rokitnie”.

Plan Diecezjalnych Dni Młodzieży:

Piątek – 16.06.2017 r.
17.00 Warsztat dla liderów wspólnot: „ Pogromcy mitów” na podstawie Księgi Przysłów 16
Moduł pierwszy: (2 godz.) „ Lustereczko powiedz przecie…”
Odkrywanie własnych kierunków pracy z grupą na podstawie posiadanych darów.
Znalezienie obszarów, w które chcesz zainwestować.
Opracowanie własnych planów pracy nad sobą i z grupą.
19.00 Kolacja
20.00 Eucharystia
21.00 Apel Maryjny
21.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu

Sobota – 17.06.2017 r.
8.00 Jutrznia
8.30 Śniadanie
9.30 Warsztat dla liderów wspólnot: „ Pogromcy mitów” na podstawie Księgi Przysłów 16
Moduł 2: (2 godz.) „Bo jak nie my to kto?”
Praktyczne wykorzystanie narzędzi do pracy pracy z grupą.
Warsztat improwizacji teatralnej w wersji podstawowej.

Część dla młodzieży z całej diecezji:
13.30 Rozpoczęcie i tańce integracyjne z wodzirejem
14.30 Koncert Arkadio – „Rób to, co kochasz”

Arkadio (Arkadiusz Zbozień), raper, freestylowiec, mówca. Rocznik ’90, urodzony w Nowym Sączu. Autor czterech płyt, audiobooka i książki oraz pomysłodawca ogólnopolskiej akcji „Rób to co kochasz”. Studiował dziennikarstwo oraz etykę i coaching na kierunku filozoficznym. Jego pasją jest żywe słowo i praca z nim na wielu płaszczyznach. Od 4 lat regularnie występuje w Polsce i wśród zagranicznej Polonii z koncertami oraz autorskimi programami (program profilaktyki uzależnień) zachęcającymi do pozytywnych zmian w życiu. Szczęśliwy mąż i tata. Nieustannie rozwija się na polu artystycznym i biznesowym.

15.45 Piknik młodych – przerwa na posiłek
16.15 Katecheza i spotkania w grupach
17.30 Przygotowanie do Eucharystii
18.00 Eucharystia