Archiwum wiadomości

ZWIERZYN pw. św. Jana Chrzciciela

ks. Mieczysław BILSKI (1.08.2012) – proboszcz Liczba wiernych: 2600 Kościoły (Msze św. w niedzielę): ZWIERZYN – pw. św. Jana Chrzciciela (8.00, 13.00) GOŚCIMIEC – pw. Narodzenia NMP (11.00) ŻÓŁWIN – pw. św. Andrzeja Boboli (9.30)

Czytaj więcej »

WIELISŁAWICE pw. Matki Bożej Częstochowskiej

ks. Grzegorz KOŁODZIEJCZYK (1.08.2020) – proboszcz Liczba wiernych: 1200 Kościoły (Msze św. w niedzielę) WIELISŁAWICE – pw. MB Częstochowskiej (12.00) BRONOWICE – pw. Chrystusa Króla (10.30) BRZOZA – pw. Jezusa Miłosiernego (9.00)

Czytaj więcej »

STRZELCE KRAJEŃSKIE pw. św. Franciszka z Asyżu

ks. kan. mgr Jacek MAKOWIECKI (1.08.2011) – proboszcz ks. mgr Maciej DROZD (26.08.2019) – wikariusz ks. mgr Wojciech LISIEWICZ (25.08.2020) – wikariusz ks. mgr Marcin WOŹNIAK (25.08.2020) – wikariusz Liczba wiernych: 11100 Erygowana: 1 sierpnia 1936 r. Odpust: 4 października Historia Początek parafii sięga pierwszej połowy XII w. Do osady …

Czytaj więcej »

OGARDY pw. św. Stanisława Kostki

ks. mgr Mariusz PIEKOSZEWSKI (1.08.2020) – proboszcz Liczba wiernych: 1180 Erygowana: 25 kwietnia 1974 r. Odpust: 18 września Historia Po roku 1945, Ogardy i okoliczne miejscowości były obsługiwane przez kapłanów z parafii w Strzelcach Kraj. Samodzielna parafia została erygowana w 1974 r. Jednak już odd 1967 r. prowadzono odrębne księgi …

Czytaj więcej »

GÓRKI NOTECKIE pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

ks. Wiesław MERCHUT (2.08.2010) – proboszcz Liczba wiernych: 1790 Erygowana: 7 października 1966 r. Odpust: 8 grudnia Historia W oparciu o wydarzenia związane z wyprawą misyjną św. Ottona z Bambergu na Pomorze w 1124 r., można domniemywać, że od tego momentu rozwinęło i zdynamizowało się życie katolików. Pierwsza katolicka świątynia …

Czytaj więcej »

DOBIEGNIEW pw. św. Józefa

ks. kan. mgr Piotr SPYCHAŁA (1.08.2007) – proboszcz ks. mgr Arkadiusz KRYŚ (25.08.2018) – wikariusz ks. Gerard KROPIDŁOWSKI – emeryt ul. Mickiewicza 10, 66-520 Dobiegniew Liczba wiernych: 5250 Erygowana: 26 maja 1945 r. Odpust: Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata Historia Parafię erygował administrator apostolski ks. Edmund Nowicki. Do parafii, oprócz …

Czytaj więcej »

BOBRÓWKO pw. św. Antoniego z Padwy

ks. mgr Dariusz GRZELAK (22.06.2019) – proboszcz ks. Kazimierz NOCULAK (2.03.2015) – emeryt Liczba wiernych: 2650 Erygowana: 1 czerwca 1951 r. Odpust: 13 czerwca Historia W latach 1945-47 Bobrówko należało do parafii w Strzelcach Kraj. Kościoły (Msze św. w niedzielę) BOBRÓWKO – pw. św. Antoniego z Padwy (18.00 – sobota, …

Czytaj więcej »