Obchody 31. rocznicy śmierci sługi Bożego bpa Wilhelma Pluty

Diecezjalne obchody 31. rocznicy śmierci sługi Bożego bpa Wilhelma Pluty odbędą się 21 stycznia 2017 r. (sobota) w gorzowskiej katedrze.

Z uwagi na obchodzony w Polsce Rok Świętego Brata Alberta podczas uroczystości będzie zaprezentowane nauczanie na temat działalności charytatywnej bp. Wilhelma Pluty. Z tego względu w szczególny sposób zaproszeni do uczestnictwa w uroczystości są członkowie Parafialnych Zespołów Caritas, Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta oraz osoby zaangażowane w inne dzieła charytatywne, a także duszpasterze i wierni parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego z terenu diecezji.

Program:

• 10.45 – konferencja ks. dr Dariusza Gronowskiego, postulatora procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego bp. Wilhelma Pluty
  • 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego z homilią ks. kan. Andrzeja Szkudlarka

Po Mszy św. spotkanie członków PZC, Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta i innych grup charytatywnych oraz przedstawicieli parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Domu Biskupim przy ul. 30. Stycznia 1.

Zapraszamy wszystkich duszpasterzy i wiernych do udziału we wspólnej modlitwie o beatyfikację wieloletniego pasterza naszej diecezji.

Zaproszenie na pielgrzymkę Ruchu Światło-Życie do Rokitna

Zastanawiacie się czy jechać na 44. Diecezjalną Pielgrzymkę Ruchu Światło-Życie do Rokitna? Obejrzyjcie zaproszenie moderatora …