„Przez to święte drzewo przemawia do nas największa Miłość świata” – mówił bp Tadeusz Lityński, który przewodniczył Liturgii Męki Pańskiej w gorzowskiej katedrze. Biskup modlił się także z wiernymi na dorocznej Drodze Krzyżowej, która przeszła ulicami miasta.
Czytaj więcej »Komunikaty i zapowiedzi
Bp Lityński: Bóg przez te dni pragnie nas prowadzić z niewoli do wolności
„Bóg przez te dni pragnie nas prowadzić z niewoli do wolności, ze śmierci do życia tu, gdzie jestem” – przypomniał bp Tadeusz Lityński, który Mszy Wieczerzy Pańskiej przewodniczył we wschowskiej farze.
Czytaj więcej »Msza z poświęceniem krzyżma
W Wielki Czwartek przed południem bp Tadeusz Lityński przewodniczył Mszy św., podczas której zostało poświęcone święte krzyżmo oraz olej chorych i olej katechumenów.
Czytaj więcej »Triduum Paschalne 2024
Trzy dni poświęcone liturgicznym obchodom męki, śmierci i zmartwychwstania Pańskiego noszą nazwę Triduum Paschalnego. Jest to szczyt całego roku liturgicznego. Triduum Paschalne rozpoczyna się w Wielki Czwartek wieczorem od celebracji Mszy Wieczerzy Pańskiej, kończy się zaś wieczorem w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczyste celebracje Triduum Paschalnego odbędą się we wszystkich kościołach …
Czytaj więcej »
Oficjalna strona Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej







