niedziela , 20 września 2020

Pomoc dla Bejrutu

W sobotę 15 sierpnia w kościołach diecezji będzie czytany apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. Stanisława Gądeckiego, o pomoc dla mieszkańców Bejrutu. Natomiast w niedzielę 16 sierpnia po mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka środków finansowych na rzecz poszkodowanych w wyniku tragicznego wybuchu w stolicy Libanu.

Abp Stanisław Gądecki wezwał katolików w Polsce, by niedziela 16 sierpnia stała się – poprzez modlitwę i wsparcie finansowe – dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu.

Zebrane środki zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych za pośrednictwem Caritas Polska.

4 sierpnia br. doszło w Bejrucie do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Na skutek tego wydarzenia śmierć poniosło wiele osób, tysiące odniosło rany, a szkody materialne szacuje się na miliardy dolarów.

VIII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza

Już po raz ósmy 19 września odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do sanktuarium Pierwszych Męczenników …