Archiwum wiadomości

WITNICA pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

ks. prałat dr Ryszard TOMCZAK (1.08.2014) – proboszcz ks. mgr Barnaba DĘBICKI (25.08.2018) – wikariusz ks. mgr Karol ALEKSANDROWICZ (25.08.2017) Liczba wiernych: 8600 Kościoły (Msze św. w niedzielę): WITNICA – pw. MB Nieustającej Pomocy (7.30, 10.30, 12.00, 18.00) BIAŁCZ – pw. MB Królowej Polski (9.00) MOSINA – pw. św. Michała …

Czytaj więcej »

SŁOŃSK pw. Matki Bożej Częstochowskiej

ks. kan. Józef DROZD (1.08.2005) – proboszcz Liczba wiernych: 3300 Kościoły (Msze św. w niedzielę) SŁOŃSK – pw. MB Częstochowskiej (8.00, 11.30, 17.00 – czas zimowy, 18.00) CHARTÓW – pw. Chrystusa Króla (9.45) SŁOŃSK – kaplica cmentarna, ul. Lipowa

Czytaj więcej »

PYRZANY pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

Parafia pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny (Dek. Kostrzyn nad Odrą)   Pyrzany 49, 66-460 Witnica tel. 95-751-19-42, e-mail: pyrzany@diecezjazg.pl   ks. Stanisław DOCHNIAK (15.01.1999)   Liczba wiernych: 1880   Kościoły (Msze św. w niedzielę): PYRZANY – pw. Niepokalanego Serca NMP (9.30) NOWINY WIELKIE – pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa …

Czytaj więcej »

LEMIERZYCE pw. świętych Apostołów Piotra i Pawła

ks. lic. mgr Dariusz DENUSZEK (1.08.2020) – proboszcz Liczba wiernych: 1519 Erygowana: 1 czerwca 1951 r. Odpust: 29 czerwca Historia Kościół parafialny w Lemierzycach wybudowano w latach 1678-81 staraniem baliwa słońskich joannitów Johanna Maurycego von Nassau na miejscu wcześniejszej świątyni zniszczonej przez pożar. W 1741 r. kolejny pożar strawił całą wieś. …

Czytaj więcej »

KOSTRZYN NAD ODRĄ pw. Matki Bożej Rokitniańskiej

ks. kan. Piotr MAZUREK (1.08.2020) – proboszcz ks. mgr Paweł POMARAŃSKI (25.08.2020) – wikariusz ks. lic. mgr Tomasz SZULC (25.08.2020) – wikariusz Liczba wiernych: 6800 Erygowana: 1 września 1991 r. Odpust: 18 czerwca Historia Parafię erygował bp Józef Michalik w 1991 r. Po dziewięciu latach ukończono budowę świątyni parafialnej. Kościoły …

Czytaj więcej »

KOSTRZYN NAD ODRĄ pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

ks. prałat kan. dr Wojciech SKÓRA (12.01.1993) – proboszcz ks. mgr Piotr DEPTUCH (25.08.2016) – wikariusz ks. mgr Tomasz BACZYŃSKI (25.08.2020) – wikariusz ks. mgr Krzysztof JAWORSKI (25.08.2017) – rezydent, adiunkt w Instytucie Nauk Teologicznych US Liczba wiernych: 9300 Erygowana: 16 czerwca 1946 r. Odpust: Święto NMP Matki Kościoła Historia …

Czytaj więcej »

KAMIEŃ WIELKI pw. św. Antoniego

ks. lic. mgr Ireneusz BAGIŃSKI (1.08.2020) – proboszcz Liczba wiernych: 1600 Erygowana: 6 stycznia 1959 r. Odpust: 15 czerwca Historia Pierwsza wzmianka o parafii pochodzi z 1295 r. W Chwarszczanach przebiegała granica Brandenburgii i komturii Templariuszy. W 1337 r. w Kamieniu Wielkim istniały trzy oddziały rycerskie. W czasie wojny trzydziestoletniej …

Czytaj więcej »

GÓRZYCA pw. Matki Łaski Bożej

ks. mgr Czesław GRZELAK (1.08.2017) – proboszcz Liczba wiernych: 2210 Erygowana: 25 listopada 1990 r. Odpust: 7 maja Historia Ślady osiedleń ludzkich w Górzycy pochodzą z X w. W połowie trzynastego wieku (1252 r.) miejscowość stała się własnością biskupstwa lubuskiego z siedzibą w Lubuszu. Z czasem przeniesiono do Górzycy stolicę …

Czytaj więcej »

CZARNÓW pw. Matki Bożej Szkaplerznej

ks. mgr Karol BATYCKI (1.08.2016) – proboszcz Liczba wiernych: 1530 Erygowana: 3 października 1973 r. Odpust: 16 lipca Historia Po wojnie Czarnów był filią parafii Słońsk. Erygowania parafii dokonał bp Wilhelm  Pluta. Kościoły (Msze św. w niedzielę) CZARNÓW – pw. MB Szkaplerznej (12.30) Z dawnego piętnastowiecznego kościoła gotyckiego zachowała się …

Czytaj więcej »

BOGDANIEC pw. św. Jana Chrzciciela

ks. kan. Gabriel STOŻEK (20.08.1997) – proboszcz Liczba wiernych: 2470 Erygowana: 1 czerwca 1951 r. Odpust: 24 czerwca Historia Katolicka parafia Bogdaniec rozpoczyna swoją działalność od połowy 1945 r. Wcześniej miejscowość ta była filią protestanckiej parafii w Jeninie. Pierwszymi katolickimi duszpasterzami byli kapucyni z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w …

Czytaj więcej »