Archiwum wiadomości

SMOGÓRY pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (Dek. Rzepin)   69-214 Smogóry, tel. 95-757-70-16 e-mail: smogory@diecezjazg.pl   ks. Jerzy NAJDEK (01.08.2018)   Liczba wiernych: 1072   Kościoły (Msze św. w niedzielę): SMOGÓRY – pw. Najśw. Serca Pana Jezusa (13.00) GRABNO – pw. św. Józefa Oblubieńca (10.00) LUBIEŃ – pw. Niepokalanego Serca …

Czytaj więcej »

SŁUBICE pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

ks. Tomasz PARTYKA CM (24.06.2013) – proboszcz ks. Maciej GOLAS CM (1.07.2020) – wikariusz ks. Sławomir CZUJ CM (01.07.2018) – jur. ks. Krzysztof ŚLIWA CM (1.07.2020) – jur. Liczba wiernych: 9600 Kościoły (Msze św. w niedzielę) SŁUBICE – pw. NMP Królowej Polski (7.30, 9.00, 11.00, 12.30, 18.00) BISKUPICE STARE – …

Czytaj więcej »

SŁUBICE pw. Ducha Świętego

ks. kan. lic. mgr Henryk WOJNAR (1.08.2016) – proboszcz ks. mgr Marcin KRECHOWICZ (26.08.2019) – wikariusz ks. Marek ŻUCHNOWSKI (1.08.2020) – wikariusz ks. kan. Władysław URBANIK (25.08.2020) – emeryt ks. dr Rafał MOCNY (24.08.2015) – dyrektor Katolickiego Centrum Studenckiego (Plac Jana Pawła II 1, 69-100 Słubice, tel. 95-758-22-91) Liczba wiernych: …

Czytaj więcej »

RZEPIN pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

ks. kan. Stanisław WENCEL (25.08.1989) – proboszcz ks. mgr Damian WIERZBICKI (25.08.2020) – wikariusz ks. lic. mgr Marcin MARCINIAK (19.12.2020) – wikariusz ks. Antoni OLICHWER (2.08.2010) – rezydent ks. kan. Józef ANDRZEJEWSKI (10.08.2004) – emeryt Liczba wiernych: 7800 Kościoły (Msze św. w niedzielę): RZEPIN – pw. Najśw. Serca Pana Jezusa …

Czytaj więcej »

OŚNO LUBUSKIE pw. św. Jakuba Apostoła

Parafia pw. św. Jakuba Apostoła (Dek. Rzepin)   Różana 6, 69-220 Ośno Lubuskie tel. 95-757-57-57, e-mail: osnolubuskie@diecezjazg.pl   ks. kan. lic. mgr Piotr GRABOWSKI (01.08.2007) ks. mgr Mariusz ŻURAWICZ (24.08.2015)   Liczba wiernych: 5020   Kościoły (Msze św. w niedzielę): OŚNO LUBUSKIE – pw. św. Jakuba Ap. (8.00, 10.30, 12.15, …

Czytaj więcej »

LASKI LUBUSKIE pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

ks. mgr Adam SZYMAŃSKI (1.08.2018) – proboszcz Liczba wiernych: 1100 Erygowana: 6 sierpnia 1963 r. Odpust: 8 września Historia Miejscowość Laski Lubuskie znana jest już od 1317 r. Była posiadłością biskupów lubuskich, z siedzibą w Górzycy. Centrum kultu religijnego była Górzyca, a w niej katedra bp. Wilhelma z 1252 r. …

Czytaj więcej »

KOWALÓW pw. świętych Apostołów Piotra i Pawła

ks. mgr Andrzej GWÓŹDŹ (17.12.2011) – proboszcz Liczba wiernych: 1480 Erygowana: 26 lipca 1977 r. Odpust: 29 czerwca Historia Pierwsza wzmianka o parafii i kościele pochodzi z 1360 r. Po roku 1945 miejscowość Kowalów należała do parafii Rzepin. Parafię erygował bp Wilhelm Pluta. Powstała z podziału parafii w Rzepinie, Ośnie …

Czytaj więcej »

GĄDKÓW WIELKI pw. Matki Bożej Bolesnej

ks. mgr Sebastian OSZURKO (1.08.2020) – proboszcz Liczba wiernych: 1350 Erygowana: 1 czerwca 1951 r. Odpust: 15 września Historia Początkowo wieś stanowiła własność zakonu templariuszy, którzy w XIII w. utworzyli tu parafię. W 1350 r. część wsi była własnością joannitów, a w XV w. własnością rodu von Lassowów. W 1945 r. ludność niemiecka …

Czytaj więcej »

CYBINKA pw. Matki Bożej Częstochowskiej

ks. mgr Daniel DUDZIŃSKI (19.12.2020) – administrator parafii ks. mgr Dominik ORLICKI (26.08.2019) – wikariusz Liczba wiernych: 5266 Erygowana: 1 czerwca 1951 r. Odpust: 26 sierpnia Historia W dawnych kronikach z roku 1405 istnieje wzmianka o kościele i parafii pw. św. Mikołaja. Do 1945 r. teren parafii Cybinka zamieszkiwany był …

Czytaj więcej »

BOCZÓW pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

ks. mgr Andrzej MATERYŃSKI (1.08.2018) – proboszcz ks. mgr Wojciech NOWAK (26.08.2019) – wikariusz Liczba wiernych: 2180 Erygowana: 1 czerwca 1951 r. Odpust: 3 maja Historia Pierwsza wzmianka o parafii pochodzi z 1405 r. W 1945 r. na terenie parafii zamieszkała ludność przybyła w większości z Jeziernej, woj. Tarnopolskie. Kościoły …

Czytaj więcej »