Archiwum wiadomości

ZIELONA GÓRA pw. św. Franciszka z Asyżu

o. Stanisław CZERWONKA OFMConv. (30.08.2020) – proboszcz o. Marek SENDOR OFMConv. (15.11.2020) – wikariusz o. Piotr PARADOWSKI OFMConv. (1.07.2012) – jur. o. Witold KUŹMA OFMConv. (11.07.2016) – jur. o. Dariusz MIKUŚKIEWICZ OFMConv. (1.07.2018) – jur. o. Arkadiusz DĄBEK OFMConv. (15.11.2020) – jur. br. Piotr GORĄCY OFMConv. (1.07.2018) Liczba wiernych: 10000 …

Czytaj więcej »

ZIELONA GÓRA pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

ks. prałat kan. lic. mgr Jan PAWLAK (28.07.2002) – proboszcz ks. mgr Damian KOŁODZIEJ (1.02.2016) – wikariusz ks. mgr Marcin BOBOWICZ (25.08.2020) – wikariusz ks. kan. Jerzy LOCH (1.08.2019) – emeryt ks. kan. lic. mgr Zbigniew KUCHARSKI – dyrektor Młodzieżowej Agencji Informacyjnej MAIKA Siedziba Akcji Katolickiej i KSM ul. Aliny …

Czytaj więcej »

ZIELONA GÓRA pw. Najświętszej Trójcy

Parafia pw. Najświętszej Trójcy (Dek. Zielona Góra – Podw. Krzyża Świętego)   Ochla – Bogusławy Błyskoszowej 6, 66-006 Zielona Góra, tel. 68-321-14-44 e-mail: zielonagoratr@diecezjazg.pl, parafia.ochla@neostrada.pl www.parafia-ochla.home.pl   ks. Mieczysław POSPIECH (1.08.2013)   Liczba wiernych: 2163   Kościoły (Msze św. w niedzielę): ZIELONA GÓRA – pw. Najśw. Trójcy (7.30, 11.00, 12.30) …

Czytaj więcej »

ZIELONA GÓRA pw. Matki Bożej Ostrobramskiej

ks. kan. lic. mgr Rafał SZWAJA (1.08.2015) – proboszcz Liczba wiernych: 1353 Erygowana: 1 sierpnia 2006 r. Odpust: 16 listopada Historia Mieszkańcy podzielonogórskiego Drzonkowa należeli do parafii pw. św. Mikołaja w Raculi. Wraz ze wzrostem liczby mieszkańców pojawiła się potrzeba usamodzielnienia się wspólnoty w Drzonkowie. Parafia została erygowana 1 sierpnia …

Czytaj więcej »

ZIELONA GÓRA pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

ks. kan. Krzysztof SKOKOWSKI (25.08.1993) – proboszcz ks. mgr Michał PŁOŃCZAK (25.08.2018) – wikariusz ks. dr Marcin NAPADŁO (25.08.2020) – rezydent Liczba wiernych: 4000 Kościoły (Msze św. w niedzielę) ZIELONA GÓRA – pw. MB Nieustającej Pomocy (8.30, 10.30, 12.00, 18.00)

Czytaj więcej »

ZIELONA GÓRA pw. Matki Bożej Częstochowskiej

ks. mgr Piotr Artur KAMIŃSKI (25.08.2016/30.10.2020) – rezydent/administrator parafii ks. mgr Artur GRZEŚKO (26.08.2019) – wikariusz ks. Szymon TOŁKACZ (26.08.2019) – wikariusz ks. kan. dr Piotr KUBIAK – prac. kurii ks. kan. dr Andrzej SAPIEHA (1.09.2003) – prac. kurii ks. kan. dr Wojciech LECHÓW (1.09.2006) – prac. kurii ks. kan. …

Czytaj więcej »

ŁUGI pw. św. Wawrzyńca

ks. kan. mgr Ireneusz MASTEJ (1.08.2014) – proboszcz Liczba wiernych: 1600 Erygowana: 1845 r. Odpust: 10 sierpnia Historia Kościół w Ługach wzniesiono w końcu XIII w. W XVI stuleciu przejęli go luteranie. Po 1649 r. powrócili do niego katolicy, kiedy to majątek otyński stał się własnością jezuitów. W 1845 r. …

Czytaj więcej »