W najbliższą sobotę 23 maja podczas mszy św. odprawianej o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Świebodzinie bp Adrian Put udzieli święceń diakonatu Janowi Siemaszce, alumnowi Zielonogórsko-Gorzowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Jan Siemaszko pochodzi ze Świebodzina. Za kilka tygodni ukończy on piąty, przedostatni rok studiów seminaryjnych. Jako …
Czytaj więcej »Komunikaty i zapowiedzi
Koncert charytatywny „Pomoc dla Libanu” w katedrze
W gorzowskiej katedrze 17 maja odbył się koncert charytatywny „Pomoc dla Libanu”. Mieszkańcy miasta tego dnia mogli usłyszeć pieśni religijne w wykonaniu Chóru Exsultate oraz mezzosopranistki Moniki Sagan.
Czytaj więcej »Komunikat o święceniach diakonatu i prezbiteratu w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej
W orędziu na światowy dzień modlitwy w intencji powołań Papież Leon XIV pisał: „W Ewangelii Janowej Jezus nazywa siebie dosłownie «pięknym pasterzem» Wyrażenie to oznacza pasterza doskonałego, autentycznego, godnego naśladowania, ponieważ jest gotów oddać życie za swoje owce, ukazując w ten sposób miłość Boga. Jest to Pasterz, który fascynuje: kto …
Czytaj więcej »Akcja „Biblia 24/7” rozpoczęta
W Kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Zielonej Górze 17 maja wystartował akcja „Biblia 24/7”. Jej uczestnicy przez ok. 120 godzin, w dzień i w nocy, po raz kolejny chcą przeczytać całe Pismo Święte. Akcja rozpoczęła się od Mszy św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego, który rozpoczął czytanie Biblii.
Czytaj więcej »
Oficjalna strona Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej







