W Przemyślu 9 maja zakończyły się uroczystości pogrzebowe śp. abpa Józefa Michalika. Wziął w nich udział – bp Tadeusz Lityński.
Czytaj więcej »Komunikaty i zapowiedzi
300 osób na pieszej pielgrzymce powołaniowej do Rokitna
300 osób, głównie młodzieży, wzięło udział pielgrzymce powołaniowej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej z sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskiej do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, która odbyła się 9 maja. Na drogę pątników pobłogosławił bp Adrian Put.
Czytaj więcej »Europejska Noc Muzeów w Gościkowie-Paradyżu
„Odkrywamy sekrety Opactwa w Paradyżu” – pod takim hasłem 16 maja odbędzie się Europejska Noc Muzeów w pocysterskim klasztorze w Gościkowie-Paradyżu, który jest Pomnikiem Historii. Będzie można wejść do miejsc, zazwyczaj zamkniętych przed turystami, m.in. krypty oraz piwnic.
Czytaj więcej »Dokładnie przez 769 minut będą modlić się za miasto Gorzów
„769 minut modlitwy za miasto” – to hasło akcji, która po raz kolejny odbędzie się w parafii św. Józefa w Gorzowie Wlkp. Do udziału zapraszają ojcowie Oblaci i Stowarzyszenia św. Eugeniusza de Mazenoda. Wszystko po to, aby zadośćuczynić Panu Bogu za grzechy popełnione w Gorzowie oraz dziękować za wspólną historię …
Czytaj więcej »
Oficjalna strona Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej







