Komunikat po wypadku w kopalni Rudna

tadeuszherb

Komunikat Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego Tadeusza Lityńskiego w związku z wypadkiem górniczym w Zakładach Górniczych Rudna w Polkowicach

Zakończony nie tak dawno Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia uwrażliwiał nas na każde ludzie cierpienia, tragedie i nieszczęścia. Z wielkim smutkiem odebrałem wiadomość, że wśród ofiar wypadku w Zakładach Górniczych Rudna w Polkowicach jest aż pięciu mieszkańców naszej Diecezji, pochodzących z Głogowa. Kilku górników przebywa jeszcze w szpitalach. To trudne doświadczenie dla kopalni i konkretnych rodzin. Tym smutniejszy jest fakt, iż tragedia wydarzyła się w okresie barbórkowym.

Zapewniam o mojej bliskości z całą społecznością KGHM Polska Miedź, a zwłaszcza z Dyrekcją i Pracownikami Zakładów Górniczych Rudna. Składam wyrazy współczucia wszystkim ośmiu Rodzinom przeżywającym smutek po tak nagłej stracie swoich bliskich i życzę mocy wiary, zwłaszcza na czas zasiadania przy tegorocznym wigilijnym stole, gdzie widok tradycyjnego pustego miejsca będzie szczególnie bolesny.

Jako wspólnota Kościoła diecezjalnego jesteśmy z Wami i modlimy się dzisiaj podczas każdej Mszy świętej niedzielnej o miłosierdzie Boże i łaskę nieba dla tragicznie zmarłych Górników, o powrót do pełni sił dla Poszkodowanych, o łaskę pocieszenia dla pogrążonych w załobie Rodzin oraz o bezpieczeństwo w pracy dla całej społeczności górniczej.

+Tadeusz Lityński
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Komunikat w związku z przekazaniem relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów

Drodzy Diecezjanie, w niedzielę 10 września br. w Markowej na Podkarpaciu miała miejsce uroczysta beatyfikacja …