Do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej 7 czerwca przyjechały osoby należące do Diecezjalnego Dzieła Duchowej Pomocy Powołaniom „Przyjaciele Paradyża”, które wspiera kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Z uczestnikami z każdego zakątka diecezji zielonogórsko-gorzowskiej modlił się bp Tadeusz Lityński.
Czytaj więcej »Archiwum dzienne: 7 czerwca 2026
Błogosławieństwo absolwentów Diecezjalnego Studium Liturgicznego
W sanktuarium św. Jakuba Starszego Apostoła w Jakubowie bp Adrian Put 6 czerwca pobłogosławił mężczyzn i kobiety do pełnienia funkcji ceremoniarza i animatora liturgicznego. To absolwenci Diecezjalnego Studium Liturgicznego.
Czytaj więcej »20. Piesza Pielgrzymka do „Źródła św. Jakuba w Jakubowie”
20. Piesza Pielgrzymka do „Źródła św. Jakuba w Jakubowie” zwana też „papieską” odbyła się 6 czerwca. Na zakończenie wędrówki pątnicy wzięli udział we Mszy św., której przewodniczył bp pomocniczy Adrian Put. To inicjatywa, która nawiązuje do wielowiekowej tradycji pątniczej mieszkańców Głogowa.
Czytaj więcej »
Oficjalna strona Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej